Test for naujiena

Naujiena
Veiklos visai šeimai idėjos - tornadas stiklainyje
2016-07-07

 

Lietingi vasaros orai gali tapti puikiu pažinimo bei eksperimentų objektu. Kartu su vaikais galite aptarti matomus reiškinius: kritulius, kylantį vėją ar rūką, jei pasiseks - ir pastebėtą vaivorykštę.

O reiškinius, kurių nepavyks sulaukti natūraliomis sąlygomis siūlome susikurti patiems. Štai dvi paprastos instrukcijos, kaip galite pasigaminti tornadą stiklinėje.

Jums reikės:

  • stiklainio su dangteliu;
  • vandens;
  • indų ploviklio;
  • acto.

 

 

Į stiklainį įpilkite vandens 3/4 stiklainio tūrio.

Kadangi šis eksperimentas tikrai lengvas, leiskite žingsnius atlikti patiems vaikams. Kartu skaitykite ko reikės eksperimentui, tegu patys vaikai pabando surasti reikiamus ingridientus virtuvėje. Arba atvirkščiai: sudėkite visus reikiamas dalis ir paprašykite vaikų išvardinti kas tai, kam dažniausiai naudojama. Aptarkite ką gaminsite, leiskite vaikams spėlioti kokia gi galėtų būti eiga, kad pasiektumėte norimą rezultatą.

Įpilkite po šaukštelį indų ploviklio bei acto.

Nepamirškite vaikams papasakoti, jog tikras tornadas yra sudarytas iš oro sūkurio, o eksperimentas su vandeniu atliekamas todėl, kad taip lengviau patiems sukurti tornadą. Paaiškinkite, jog oras tikrame tornade sukasi taip, kaip susidaręs sūkurys vandenyje. Tornado straublys prasideda aukštai ore. Jis sudarytas iš spirale žemyn besisukančių vėjų.

Užsuktą stiklainį gerai papurtykite, o tada pastatę ant stalo sukite jį ratų, kol susiformuos į tornadą panašus stulpas.

Norėdami dar labiau paryškinti tornadą, galite naudoti maistinius dažus. Šiuo atveju reikėtų į stiklainį įpilto vandens paviršių stipriai išmaišyti šaukštu, kad vanduo imtų labai greitai suktis. Vietoj indų ploviklio bei acto, į sukimosi centrą įlašinkite šiek tiek maistinių dažų. Tai padės išryškinti sūkurį stiklainyje.

Šiuos ir daug kitų įdomių eksperimentų galite rasti knygoje "Eksperimentai kiekvienai dienai. Vasara".