Test for naujiena

Naujiena
Rugpjūčio dienos stovykla - gamtos pažinimui
2016-07-18

Rugpjūčio mėnesį – gamtos pažinimo stovykloje – keliausime po mišką, pievą, vandens telkinius. Taip pat mokysimės saugoti ir tausoti gamtą, bei vertinti visas dovanas, kurias ji mums teikia. Auginsime augalus, stebėsime gamtos reiškinius ir tyrinėsime įvairius gamtoje vykstančius procesus.

 • Gamtos pažinimo kelionė prasidės nuo miško, kur susipažinsime su įvairiomis medžių rūšimis, miško gyvūnais, mokysimės saugaus elgesio gamtoje.
 • Antrą rugpjūčio savaitę kelionę tęsime pievoje, kurioje atrasime įdomiu augalų, susipažinsime su vabzdžiais ir jų reikšme gamtai. Gilinsimės į pievoje vykstančius ir gyvybę palaikančius procesus.
 • Trečią savaitę gilinsime žinias apie vandens telkinius: jų rūšys, augalus ir gyventojus. Užsiėmimų metu plėsime savo supratimą apie vandens svarbą gyvybei, sužinosime, kokią reikšmingą vietą vanduo užima gamtoje vykstančiuose procesuose. Taip pat mokysimės, kaip dera elgtis prie vandens telkinių, pažinsime vandens apytakos ratą bei sužinosime vaivorykštės atsiradimo priežastys.
 • Ketvirtos savaitės metu iš naujo atrasime skaniausias gamtos dovanas nagrinėdami kaimiško gyvenimo ypatumus. Pažinsime daržovių, vaisių, grūdų ir gyvūnų teikiamą naudą žmogui. Apsilankysime darže ir susitiksime su naminiais gyvūnais.  Pasitiksime ateinantį rudenį ir skanausime jo auksines vaišes.
 • Ekologijos ir gamtos saugojimo temą nagrinėsime penktos rugpjūčio savaitės metu. Išmoksime rūšiuoti šiukšles ir sužinosime jų tolimesnę kelionę. Analizuodami vaikų aplinkoje iškylančias ekologinės problemas, ieškosime jų sprendimo būdus. O antrines žaliavas prikelsime naujam gyvenimui, kurdami  iš jų įvairiausius muzikos instrumentus.  

Viso rugpjūčio mėnesio stovyklos metu du kartus savaitėje turėsime išvykas, kurių metu laiką leisime  gamtoje ir gryname ore. 

Stovyklos metu lankysimės VU Botanikos sode, Radvilų rūmų muziejuje, Jaunųjų gamtininkų stotyje, bei Nacionalinėje dailės galerijoje. Taip pat apsilankysime Ozo parke ir Bernardinų sode, kur tyrinėsime ir stebėsime gamtą. 

Vyksiančios stovykloje kūrybinės sesijos:

 • Savaitės temos atskleidimas. Šios veiklos metu atskleisime savaitės temos aktualumą. Analizuosime kiekvienos temos nagrinėjimo svarbą, bei gilinsime savo žinias apie įvairius Lietuviškos gamtos kampelius, jų reikšmę žmogui.
 • Saugus elgesys gamtoje. Mokysimės saugaus elgesio gamtoje taisyklių. Bei aiškinsimės, kaip galime saugoti ir puoselėti mus supančią gamtą. 
 • Užsiėmimai gamtoje (išvyka). Lankydamiesi gamtoje stebėsime bei atsakysime į vaikų išskylančius klausimus apie supančią aplinką.  Tyrinėdami gamtą atrasime vis naujų, dar nežinomų dalykų.
 • Gyvūnų pažinimas. Šios veiklos metu gilinsime žinias, apie jau žinomus gyvūnus bei susipažinsime su dar vaikams negirdėtais lietuviškos gamtos gyventojais. Sužinosime apie jų teikiamą naudą žmonėms ir gamtai.
 • Augalų pažinimas. Plėsime savo žinias apie augalų įvairovę, jų naudingas savybės ir gyvenimo sąlygas.
 • Kūrybinės dirbtuvės. Vaikai naudojant įvairias technikas ir medžiagas kurs darbelius, kurie ne tik papuoš jų namus ar kambarį, bet ir įtvirtins įgytas savaitės bėgyje žinias.  Šiuo užsiėmimo metu bus siekiama išlaisvinti vaikų kūrybiškumą ir net pačius paprasčiausius daiktus bandysime paversti tikrais meno kūriniais. 
 • Savaitės viktorina. Kiekvienos savaitės gale savo įgytas žinias vaikai išmėgins viktorinos metu, kurioje reikės pasitelkti ne tik savo protą, bet ir kūrybiškumą, miklumą, vaizduotę .
 • Judrus žaidimai lauke.  Gryname ore vaikai žais įvairiausius judrius žaidimus, kuriu metu lavinsime komandinio darbo įgūdžius, bei mokysimės bendradarbiavimo.

Stovyklos metu sulauksime svečių, kurie pristatys savo neįprastus augintinius; supažindins su skautiško gyvenimo ypatybėmis; suteiks žinių apie Nerį; bei surengs neįprasto garso koncertą iš plastmasinių butelių. 

Stovyklų tikslas - smagios ir prasmingos atostogos 5-8 metų vaikams, kurių metu ugdymas tampa smagiu užsiėmimu, dienas leidžiame tyrinėdami, žaisdami, išbandydami naujas veiklas bei atrasdami ir išmokdami naują, įdomią informaciją. 

Užsiėmimų laikas - Vaikai laukiami mokykloje nuo 7:30, o laiką su draugais leisti gali net iki 18:30. Jūsų patogumui, stovyklas galite rinktis po dvi savaites arba visą mėnesį. 

Maitinimas - matinimas organizuojamas tris kartus dienoje.

Ką reikėtų turėti su savimi - patogią vidaus avalynę, atsarginius rūbus persirengimui, sportinę aprangą smagiam laikui lauke bei sportiniams užsiėmimams. Lankantiems stovyklą birželio mėnesį - maudymosi komplektą baseinui.

Vieno mėnesio stovyklos kaina - 440 Eur. + maitinimas (6 Eur. dienai). Į kainą įskaičiuotos visos mokymo priemonės, išvykos bei užsiėmimai ir būreliai. 
Lankant dvi ar tris savaites kaina skaičiuojama pagal lankomų dienų skaičių (detalias kiekvienos savaitės kainas rasite registracijos formoje) + maitinimas (6 Eur. dienai). Į kainą įskaičiuotos visos mokymo priemonės, išvykos bei užsiėmimai ir būreliai. 

Turite klausimų? Rašykite ar skambinkite tel. 8 626 73254, el. paštu info@siaureslicejus.lt