Test for naujiena

Naujiena
Naujas komandos narys: mokytoja Jolanta Žilionytė
2016-08-18

Sveikiname prie komandos prisijungusią priešmokyklinio ugdymo mokytoją Jolantą Žilionytę. Susipažinkite!

Jolanta, kodėl pasirinkote pradinio ugdymo mokytojo profesiją?

Nes myliu vaikus! Ir kas dieną džiaugiuosi galimybe jiems suteikti tvirtą pagrindą ir pagalbą jų kelio pradžioje. Kiekvienas kartas, kai pastebiu, kad vaikas prisimena, pritaiko ir naudoja jam suteiktą informaciją, apima malonus didžiavimasis juo. Džiaugiuosi matydama jų akyse rusenančius entuziazmo žiburėlius, pagarbą, smalsumą. Gera suvokti, kad po kelių metų matysiu šiuolaikiškai mąstantį vaiką, perspektyvų, intelektualų pradinuką. 

Kas Jums svarbiausia darbe, kas teikia daugiausia džiaugsmo?

Neįsivaizduoju ar yra vienas atsakymas į šį klausimą. Nors ir turėjau galimybę dirbti skirtingose įstaigose: Vilniaus Prano Mašioto mokykloje, Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijoje, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre, niekaip negalėčiau išskirti vieno veiksnio, teikiančio daugiausia džiaugsmo. Juk visi dalykai, be išimties – svarbūs. Galbūt, reikės dar daug metų, kad į šį klausimą galėčiau atsakyti. Kol kas esu tokia pedagogė, kuri negeba išskirti vienų ar kitų dalykų, nes man svarbi visuma.

Jūsų nuomone, kokia yra svarbiausia pradinio ugdymo mokytojo užduotis?

Mano nuomone visi mokytojai turi vieną ir pagrindinę užduotį – ugdyti ir šviesti jaunuosius Lietuvos piliečius. Priešmokyklinis ugdymas – tai tikrojo ugdymo pradžia, kada vaikas tik pradeda pažinti pasaulį, ugdo(si) gebėjimo mokytis ir kitas kompetencijas. Taigi ir priešmokyklinio ugdymo mokytojas tikrai turi ne vieną svarbią užduotį. Svarbu vaikui padėti išmokti pažinti raides, skaičius, visą supantį pasaulį, bet taip pat itin svarbu, kad vaikas būtų ugdomas emociškai. Mokytojas turi ne tik padėti mokytis elementarius elgesio standartus, bet ir skatinti nebijoti išeiti už savo komforto zonos, tyrinėti. 

Kuo būtumėte, jei nebūtumėte mokytoja?

Galiu atsakyti tik taip: MOKYTOJA! Jau nuo dešimtos klasės norėjau mokyti. Neįsivaizduoju savęs kitoje vietoje – kaip tik ši. Tai mane verčia keltis rytais, mokytis, tobulėti. Noriu prisidėti prie gražios ateities kūrimo, o tai būtent ta profesija, kuri man padės išpildyti savo svajone. 

Kas Jus paskatino prisijungti prie „Šiaurės licėjaus" komandos?

Tai auganti mokykla, kuri per vienerius metus, su nedideliu kolektyvu, sugebėjo pasiekti puikių rezultatų! Man labai lengva įsivaizduoti ką mes su tokia šaunia komanda nuveiksime ateityje!

Čia aš esu, nes šioje įstaigoje tave ne tik išklauso, bet ir išgirsta. Tave ne tik pastebi, tave mato. Džiaugiuosi nuo pat pirmų dienų jausdama kolegų pasitikėjimą. Juk taip svarbu turėti palaikymą – čia aš jį ne tik turiu, bet ir jaučiu kiekviename žingsnyje.