Test for naujiena

Naujiena
Veiklos visai šeimai idėjos: kepame namus
2016-10-31

Kuo susiję namų statybos bei maisto gamyba? Virtuvėje net ir patys mažiausi gali pastatyti puikius namus! 

Kartu išmokite užmaišyti tešlą, lipdyti bei konstruoti, o paskui ir dekoruoti namus. Atliekant šį darbelį galite atkreipti vaikų dėmesį į besikeičiančias medžiagų formas, geometrines figūras, spalvų maišymą bei įvairius dekoravimo būdus. 

Jums reikės:

  • Druskos;
  • Šilto vandens;
  • Miltų;
  • Kočėlo;
  • Pjaustymo lentelės ar kito kieto pagrindo;
  • Folijos;
  • Peiliuko, sietelio, formelių bei kitų priemonių pjaustyti ar įspausti tešlą;
  • Dantų krapštukų;
  • Indelio vandeniui, teptuko, dažų.

Tešlai Jums reikės 1 stiklinės druskos, 1 stiklinės šilto vandens, 2 stiklinių miltų.

Druską suberkite į šiltą vandenį ir maišykite kol ištirps. Maišydami, su vaikais atkreipkite dėmesį, kaip iš pradžių druska nusėda stiklinės dugne, maišant formuoja tornadą, o paskui visai išnyksta. Paragaukite vandens prieš ir po maišymo, kaip pasikeitė jo skonis?

Po truputį berkite miltus ir pradėkite minkyti. Stebėkite kaip tešla vis tirštėja pridedant daugiau miltų. Ar ją minkyti darosi sunkiau?

Jei tešla išlieka labai lipni, įberkite šiek tiek daugiau miltų. Norint, galima išminkytą tešlą palaikyti šaldytuve, tuomet ji taps elastingesnė.

Tešlą galite nuspalvinti pasirinkta spalva.

Spalvinti tešlą galite natūraliomis priemonėmis: kava, kakava, morkų ar burokėlių sultimis ir pan. Arba galite naudoti maistinius ar kiaušinių dažus.

Savo namus lipdykite ant kieto pagrindo, padengto folija. 

Lipdyti patogiausia ant kieto pagrindo, padengto folija (tai gali būti pjaustymo lentelė). Prieš pradėdami lipdyti, pabarstykite šiek tiek miltų, kad tešla neliptų prie padėkliuko, rankų ar kočėlo. Norėdami namelį klijuoti iš atskirų dalių, sudūrimo vietas pašlapinkite vandeniu su teptuku. Dideles detales galima tvirtinti dantų krapštuku, įsmeigiant jį į skirtingas detales. Tokiu būdu galite pastatyti ne tik plokščius, bet ir erdvinius namukus. 

Nulipdytus namukus ar jų dalis reikėtų palikti džiūti kambario temperatūroje, o kitą dieną pilnai išdžiovinti bei sustiprinti orkaitėje, neaukštoje temperatūroje. 

Iškeptus namukus galite dekoruoti guašu, akriliniais dažais, nagų lakais ar kitomis priemonėmis.

Norite mūsų naujienas bei patarimus gauti pirmieji? Kviečiame registruotis kasmėnesiniam „Šiaurės licėjaus" naujienlaiškiui!