Test for naujiena

Naujiena
Pasimatuok mokyklą: kviečiame į stovyklas pavasario atostogų metu
2017-03-13

Pavasario atostogų metu, balandžio 3-14 dienomis, kviečiame 5-8 metų vaikus dalyvauti Šiaurės licėjaus stovyklose.

Dvejose penkių dienų stovyklose vaikai turės galimybę pasimatuoti mokyklą, susipažinti su Šiaurės licėjaus mokytojais, aplinka ir mokiniais. 

Stovyklų tikslas - smagios ir prasmingos atostogos, kurių metu dienas leidžiame tyrinėdami, žaisdami, išbandydami naujas veiklas bei atrasdami ir išmokdami naują, įdomią informaciją. 

Užsiėmimų laikas - balandžio 3-7 dienomis vyks stovykla "Verslo ABC" bei balandžio 10-14 dienomis vyks stovykla "Dideli atradimai mažiems", 8:30-17:30. Vaikai laukiami mokykloje nuo 7:30, o laiką su draugais leisti gali net iki 18:30. Galite rinktis norimą vienos savaitės stovyklą arba dalyvauti abi savaites.

Maitinimas - į stovyklos kainą įskaičiuotas maitinimas 3 kartus dienoje.

Ką reikėtų turėti su savimi - patogią vidaus avalynę, atsarginius rūbus persirengimui, šiltą aprangą (šalikas, kepurė, pirštinės) smagiam laikui lauke.

Balandžio 3-7 dienomis vyks stovykla "Verslo ABC".

Šios stovyklos metu susipažinsime su finansų pagrindais tiek šeimoje, tiek versle. Kalbėsime apie gaunamas pajamas, patiriamas išlaidas ir liekantį pelną. Tai padės vaikams suprasti ne tik kaip uždirbami, taupomi ir leidžiami pinigai šeimoje, bet ir kaip veikia verslas. Finansų pagrindų vaikai semsis iš SEB banko pardavimų vadovės privatiems klientams Martynos Valužytės. Taip pat, pasitelkdami įvairius smagiosios edukacijos žaidimus, mokysimės taupyti bei valdyti asmeninius finansus.

Lankydamiesi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto inovatorių bazėje, stovyklautojai susipažins su verslo abėcėle bei ieškos skirtumų tarp skirtingų verslo tipų bei modelių. Kartu su studentais išsiaiškinsime, kokius darbus atlieka verslininkai ir kokiomis asmeninėmis savybėmis jie pasižymi.  Mąstymo žemėlapių pagalba klasifikuosime žinomus verslus į skirtingas rūšis bei susipažinsime su pačiomis neįprasčiausiomis verslo įkūrimo istorijomis.

Trečiąją stovyklos dieną vaikai turės galimybę iš arčiau susipažinti su gamybos verslu. Ieškosime atsakymų į klausimus "Nuo ko prasideda gamybos verslas?",  "Ko reikia sėkmingai gamybai?", "Kokios paslaptys slypi kuriant nuosavą verslą?" Į šiuos klausimus mums padės atsakyti gamybos verslo kūrėjai, maitinimo įmonė „Voverės“. Sužinoję ir susipažinę su svarbiausiais gamybos verslo etapais, dirbdami komandose, stovyklos dalyviai kurs savo nuosavą gamybos verslą.

Ketvirtadienį apsilankysime „Tele2“ verslo centre, kuriame daugiau sužinosime apie aptarnavimo verslą. Išsiaiškinę šios sąvokos reikšmę, nagrinėsime, kokią įtaką aptarnavimo verslas turi kasdienybėje. Atsakysime į klausimą – kaip atrodytų pasaulis, jei šio verslo nebūtų?

Paskutinę stovyklos dieną susipažinsime su verslo simuliacijų kūrimu ir idėjų testavimu. Patys simuliuosime ir kursime įvairius verslus komandose, pasirinkdami norimą verslo produktą ar paslaugą. Savo verslą ir simuliacijų rezultatus  pristatysime dalyvaudami ,,Šiaurės licėjaus verslumo konferencijoje”.

Penkių dienų stovyklos kaina - 150 eurų (maitinimas įskaičiuotas).

Balandžio 10-14 dienomis vyks stovykla "Dideli atradimai mažiems".

Šios stovyklos tikslas – susipažinti su fizikos, matematikos, informatikos, biologijos ir chemijos mokslais, žymiais mokslininkais ir didžiais išradimais, pakeitusiais ar dar pakeisiančiais mūsų gyvenimus.

Stovyklos metu keliausime į Energetikos ir technikos muziejų susipažinti su fizikos stebuklais, apsilankysime Robotikos akademijoje ir praktiškai išmėginsime naujausiių technologijų teikiamas galimybes. Su biologijos mokslo rūšimi praktiškai susipažinsime Laboratorinės medicinos centre, o pasaulio chemikų nuopelnus nagrinėsime atlikdami įvairiausius eksperimentus bei lankydamiesi Lietuvos edukologijos universiteto chemijos laboratorijoje.

Stovykloje susipažinsime su žymiausiais šių šakų atstovais – Izaoku Niutonu, Albertu Enšteinu ir Tomu Edisonu. Analizuojant svarbiausius atradimus, išsiaiškinsime jų svarbą visai žmonijai. Apsilankydami Energetikos ir technikos muziejuje susipažinsime su fizikos dėsniais. Norėdami geriau suvokti, kaip keičiasi mokslas technologijų srityje, apsilankysime Robotikos akademijoje, kurioje turėsime interaktyvų pristatymą "Robotai kasdieniame mūsų gyvenime". Pristatymo metu su stovyklautojais diskutuosime apie tai, kas yra robotai, kur juos galime atrasti savo kasdienybėje, taip pat susipažinsime su įvairiausiomis technologinėmis įdomybėmis, tokiomis, kaip mintimis valdomi įrenginiai bei virtuali realybė ir, žinoma, visus šiuos įrenginius išmėginsime.

Biologijos mokslo dieną pažintinių užsiėmimų metu stovyklautojai susipažins su žmogaus kūno ir ląstelių sandara bei sveikos gyvensenos svarba. Plačiau apie tai sužinosime išvykoje į Laboratorinės medicinos centrą, kuriame turėsime galimybę iš arčiau susipažinti ir išvysti, kaip atrodo laboratorijos, kokius tyrimus atlieka bei pasiklausysime darbuotojų patirčių, su kokiais iššūkiais susiduriama bei kokios yra naujovės biomedicinos srityje.

Paskutinę stovyklos dieną susipažinsime su chemijos mokslu. Pažinsime tris pagrindines medžiagų būsenas: kietąją, skystąją ir dujinę. Eksperimentų metu analizuosime įvairias medžiagas bei jų savybes ir nagrinėsime Dmitrijaus Mendelejevo periodinę cheminių elementų lentelę bei jos atsiradimo istoriją. Įgytas žinias įtvirtinsime apsilankydami Lietuvos edukologijos universiteto chemijos laboratorijoje, atlikdami įvairiausius eksperimentus ir tapdami chemijos mokslo laborantais.

Penkių dienų stovyklos kaina - 150 eurų (maitinimas įskaičiuotas).