Test for naujiena

Naujiena
Veiklos visai šeimai idėjos: fosilijos
2017-05-09

Fosilijų gaminimas iš gipso yra gan nesudėtingas procesas, todėl šį darbelį galite leisti vaikams atlikti ir savarankiškai.

Fosilijos – tai suakmenėjusių organizmų pėdsakai, kurie atsiranda po žeme organizmams irstant. Šių atspaudų kopijos yra eksponuojamos muziejuose tam, kad galėtume iš arti pamatyti praeities pasaulį. Fosilijos yra retas gamtos reiškinys, reikalaujantis ypatingų sąlygų, tačiau namie, pasirinkus tinkamas medžiagas, fosilijas galite pasigaminti vos per 20 minučių.

Jums reikės:

  • Plastilino;
  • Jūros kriauklės;
  • Gipso miltelių;
  • Vienkartinio indelio ir šaukšto;
  • Dažų, pieštukų arba flomasterių.

 

Gerai išminkykite plastiliną ir padarykite iš jo nedidelį, storą blyną. Kuo geriau išminkysite plastiliną, tuo ryškesnis bus antspaudas.

Pasirinkite daugiausiai raštų turinčią kriauklę ir išspauskite ją paruoštame plastiline. Vėliau atsargiai išimkite, stenkitės nepažeisti raštų. Kaip antspaudą galite naudoti ir sraigių kriaukles, mažus žaislinius dinozaurus, monetas. Svarbu, kad daiktas turėtų kuo daugiau įvairiausių raštų.

Kaip antspaudą galite naudoti ir sraigių kriaukles, mažus žaislinius dinozaurus, monetas.

Mišiniui paruoškite vienkartinius indus, gipso miltelius ir vandenį. Vienas šaukštas gipso miltelių atitinka vienam šaukštui vandens. Keturioms fosilijoms pagaminti užteks dviejų šaukštų gipso miltelių ir dviejų šaukštų vandens. Kruopščiai išmaišykite, nepalikdami jokių gumulėlių. Rezultate, turėtų gautis vientisa skysta masė.

Gipsas tai gan greitai stingstanti medžiaga. Tad nedelsiant mišinį užpilkite į paruoštas plastilino formeles ir palikite išdžiūti. Tam prireiks apie 15 minučių.

Gipsui sustingus atsargiai nuimkite plastiliną. Gautą fosiliją galite nuspalvinti dažais, pieštukais arba flomasteriais.

Norint paįvairinti užsiėmimą, galite iš plastilino pasigaminti skirtingų formelių ir jas užpilti. Tai galėtų būti net skaičiai arba raidės, o toks būdas vaikams padėtų vizualiai greičiau įsiminti jų formą.

Norite mūsų naujienas bei patarimus gauti pirmieji? Kviečiame registruotis kasmėnesiniam „Šiaurės licėjaus" naujienlaiškiui!