Test for naujiena

Naujiena
Susipažinkite - pradinio ugdymo mokytoja Rūta Kuodienė
2018-08-29

Kas Jums svarbiausia ugdymo procese?

Niekas neprilygsta tai akimirkai, kai ko nors išmokstame, o ypač, kai kažko naujo išmoksta vaikas. Kol nemokame skaityti, raidės knygose mums atrodo tarsi paprasčiausia keverzonė popieriuje. Mokytojo darbas yra padėti ją iššifruoti. Ir štai vieną dieną mokinys didžiuodamasis išeis iš klasės rankose spausdamas kokią knygelę tartum stebuklą, o visa jo kūno kalba sakys: „Pažiūrėkite į mane! Aš moku skaityti! Galiu paskaityti mamai, tėčiui, broliui ir visiems, kas tik norės manęs paklausyti“. Niekas negali prilygti šios akimirkos stebuklui. Tad svarbiausia ugdymo procese yra akimirka, kai mokinys patiria mokymosi sėkmę. Mokytojo darbas - užmezgus ryšį su vaiku, pažadinus jo smalsumą ir parodžius tinkamiausius būdus sudaryti sąlygas jam patirti kuo daugiau tokių akimirkų.

Kokiais savo vaikų pasiekimais labiausiai didžiuojatės?

Smagu pasidžiaugti mokinių akademiniais pasiekimais, tačiau labiausiai džiugina, kai klasėje vyrauja geras mikroklimatas: kai mokiniai vieni kitiems padeda, vieni kitus paguodžia, padrąsina, kelia ne tik asmeninius, bet ir bendruomeninius tikslus, konstruktyviai sprendžia iškilusius sunkumus. Tad labiausiai jaučiu pasididžiavimą reiškiantis mokinių bendrosioms kompetencijoms.

Kuo Jums patinka „Šiaurės licėjus“?

Man labiausiai patinka „Šiaurės licėjaus“ ugdymo filosofija. Čia vaikus mokome per patyrimą, atsižvelgę į jo asmeninius gebėjimus bei patirtis ir tematiškai integruodami visus dalykus. Neužtenka vaikui tik papasakoti, kaip atrodo obuolys, kad jis suprastų jo sandarą, ypatybes, skonį. Neužtenka parodyti tik obuolio paveikslėlį, reikia vaikui jį atnešti, leisti apžiūrėti, pauostyti, perpjauti ir jo paragauti. „Šiaurės licėjuje“ to ir siekiame – kuo daugiau „pačiupinėti“ mus supančio pasaulio iš pačių įvairiausių perspektyvų, kad vaikai ne tik išgirstų, pamatytų, bet ir suprastų, o supratę niekada ir nebepamirštų.

Kuo domitės gyvenime?

Be profesinės srities naujovių dar domiuosi kulinarija, mėgstu keliauti su šeima.