Test for naujiena

Naujiena
Naujas komandos narys: mokytoja Rasa Jurgelevičienė
2016-04-05

Džiaugiamės komandos pastiprinimu! Prie „Šiaurės licėjaus" bendruomenės prisijungia pradinio ugdymo mokytoja Rasa Jurgelevičienė. Kviečiame iš arčiau susipažinti su būsimųjų pirmokų mokytoja.

Rasa, kodėl pasirinkote pradinio ugdymo mokytojo profesiją?

„Gera širdis – geriausias mokytojas“ – taip sako lietuvių patarlė. Nuoširdumas, meilė vaikams, noras kurti ir matyti spindinčias vaikų akis paskatino mane rinktis mokytojos kelią. Nuo pat vaikystės domėjausi daugeliu sričių. Patiko muzika, dailė, literatūra, matematika... Turėjau puikius mokytojus, kurie iki šiol yra man didžiausi pavyzdžiai.

Kas Jums svarbiausia darbe, kas teikia daugiausia džiaugsmo?

Pradinių klasių mokytojas yra labai įvairiapusis specialistas. Tai žmogus, besidomintis daugeliu sričių, atsakingas, kūrybiškas, energingas ir nuolat besimokantis. Esu laiminga, kad savyje atradau ne vieną talentą. Muzika, smuikas išmokė pirštų galiukais pasibelsti į žmonių sielos gelmes. Dailė ir dekoravimas – atskleisti spalvų pasaulį. Psichologija – atrasti gebėjimą spręsti gyvenimiškas problemas.

Mokytoja dirbu daugiau nei 20 metų. Didžiausias džiaugsmas apima tada, kai aplanko buvę mokiniai. Kai pasidžiaugiame jų pasiekimais ir atradimais. Tada suprantu, kokia esu jiems svarbi.

Jūsų nuomone, kokia yra svarbiausia pradinio ugdymo mokytojo užduotis?

Mokytojas pats turi būti toks, kokį nori išugdyti auklėtinį. Todėl svarbiausia jo užduotis - rodyti deramą pavyzdį, gebėti atskleisti vaikuose jų talentus, nuolat skatinti kurti, pažinti,  atrasti ir džiaugtis.

Kuo būtumėte, jei nebūtumėte mokytoja?

Neįsivaizduoju savęs kitoje srityje. Atradau pašaukimą būti mokytoja. Todėl einu šiuo keliu...

Kas Jus paskatino prisijungti prie „Šiaurės licėjaus" komandos?

Esu aplankiusi keletą Europos šalių bei susipažinusi su ugdymo sistemomis Slovėnijoje, Jungtinėje Karalystėje, Turkijoje, Lenkijoje. Visada domėjausi sėkmingiausia Europoje Šiaurės šalių mokymosi sistema.

„Šiaurės licėjaus“ vertybės sutapo su mano įsivaizduojamos tobulos mokyklos vertybėmis ir vizija. Noras integruotai taikyti pažangiausias ugdymo sistemas, individualus dėmesys kiekvienam vaikui, kūrybiška ir motyvuota bendruomenė paskatino mane prisijungti prie „Šiaurės licėjaus“ komandos. 

Tikiu, kad mano patirtis ir žinios padės auginti stiprias asmenybes, kūrybiškus ateities lyderius.