Test for naujiena

Naujiena
Veiklos visai šeimai idėjos: kodėl svarbu valytis dantis
2016-05-09

 

Dantų valymas ne itin mėgstama veikla Jūsų vaikams? Dažnai taip būna todėl, jog vaikai tiesiog nežino ar nesupranta to prasmės ir naudos.

Kviečiame skirti šiek tiek laiko ir kartu su vaikais smagiai paeksperimentuoti namuose, o tuo pačiu ir išsiaiškinti kodėl dantis valytis reikia, kaip juos apsaugo dantų pasta ir kas gali nutikti dantukų neprižiūrint. Dalinamės paprastu eksperimentu, kurį atlikę namuose su vaikais galėsite vaizdžiai pademonstruoti dantukų priežiūros svarbą.

Jums reikės:

  • Dviejų kiaušinių;
  • dviejų stiklinių;
  • acto;
  • dantų šepetėlio;
  • dantų pastos.

Papasakokite vaikams, jog dantys sudaryti daugiausia iš kalcio. O kiaušinio lukštas taip pat. Aliekant bandymą su kiaušinio lukštu galima stebėti, kaip maisto produktai veikia mūsų dantis. Nors dantų emalis labai kieta medžiaga, tačiau maisto produktai bei gėrimuose esančios rūgštys gali jį pažeisti. Šiuo eksperimentu galima tai itin paprastai iliustruoti.

Eksperimentą pradėkite dvi stiklines pripildami tiek acto, kad paskui apsemtų įdėtus kiaušinius. 

Vieno kiaušinio paviršių ištepkite dantų pasta. Kitą kiaušinį palikite paprastai. Leiskite pastai nudžiūti bent kelias minutes, kad ji pakankamai įsigertų į kiaušinio lukštą.

Įdėkite kiaušinius į stiklines su actu. Pažymėkite kurioje stiklinėje kiaušinis išteptas pasta.

Abi stiklines reikėtų palaikyti 24 valandas.

Įdėję pasta neišteptą kiaušinį į stiklinę su actu vaikai iš karto pamatys, kaip ant jo lukšto paviršiaus susidaro mažyčių burbuliukų. Ant pasta ištepto kiaušinio paviršiaus jų žymiai mažiau. Palaikius abi stiklines 24 valandas pamatysite, kad pasta neištepto kiaušinio lukštas beveik arba visai ištirpo, o baltymą ir trynį laiko tik plėvelė. Dantų pasta išteptas kiaušinis liko nepažeistas (kartais pasitaiko, kad kai kuriose vietose lukštas šiek tiek suplonėja).

Atkreipkite vaikų dėmesį, kad būtent dantų pasta apsaugojo kiaušinio paviršių, o taip pat ji apsaugo ir dantukus. Taigi, norėdami, jog mūsų dantukai neištirptų, turime juos prižiūrėti bei valytis dantų pasta.

Norite mūsų naujienas bei patarimus gauti pirmieji? Kviečiame registruotis kasmėnesiniam „Šiaurės licėjaus" naujienlaiškiui!